ORKAM logo

 

FİRMA GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ     ÖĞRENCİ/MEZUN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ    

 

 

      HER YILDIZLININ BİR KARİYERİ VAR!

 

HAKKIMIZDA     ÖĞRENCİ/MEZUN     İŞVEREN     ETKİNLİKLER     İLETİŞİM    

MENTÖRLÜK PROJESİ

Mentörlük Projesi

Mentörlük Projesi Önemi ve Amacı

Mentörlük projesi ile üniversite son sınıfa gelmeden önce öğrencilerin sadece teorik bilgiyle sınırlı kalmayıp sektöre, iş koşulları ve iş yaşamına dair tecrübeli kişilerin yönlendirmesiyle bilgilendirilmesi ve iş dünyasını tanıması amaçlanmaktadır. Mentörlük projesi ile birlikte öğrencilerin tecrübe, bilgi ve çevre edinmesi sağlanarak öğrencinin son sınıfa gelip staj ve/veya iş bulmada sorun yaşamasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Öğrencilerin mezuniyet sonrasında iş arama, bulma ve çevre edinme konusunda zaman kaybetmemesinin sağlanması bu projenin en önemli hedefi bulup mezuniyet-iş bulma arasında geçen sürenin kısaltılması ve mezunların motivasyonunun yüksek tutulmasının sağlanması açısından bu proje büyük öneme sahiptir.

Projenin İşleyiş Şekli İlk aşamada birinci akademik yılı (iki yarı yılı) başarıyla tamamlamış öğrencilerimizden/menteelerden ve en az 5 yıl iş tecrübesine sahip mezun ya da mezun olmayıp işbirliğinde olunan firmaların temsilcilerinden oluşan mentör adaylarından her akademik dönem başında Eylül-Ekim ayları içerisinde başvurular alınmaktadır. Tüm başvurular, gönüllük esasına dayanmaktadır.

Mentör ve mentee öğrencinin bölüm ve çalışma alanlarına göre eşleştirilmesiyle mentör-mentee eşleşmeleri gerçekleştirilmektedir. Sonrasında da tanışma toplantısı ile mentör ve menteelerin biraraya gelip görüştürülmesi ve tanıştırılması sağlanmaktadır.

Ayda bir kez yüze olmak üzere mentör ve menteelerin okul içerisinde veya firmada görüşmesi sağlanarak öğrencilerin kariyer gelişimi izlenmektedir. Dönem içerisinde de her iki ayda bir toplantılar gerçekleştirilmekte ve bu toplantılarla öğrenci ve mentörler tecrübelerini ve yaşadıkları sorunları dile getirebilmektedir.

Her bir eşleşmenin en az bir akademik yıl devam ettirilmesi ve talep edilmesi halinde uzatılması amaçlanmaktadır.

Mentee olma şartları

Mentör olma şartları

 

 

 

 

Anasayfa

 

 

 

 

 

Web Design by Begüm EFE