ORKAM logo

 

FİRMA GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ     ÖĞRENCİ/MEZUN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ    

 

 

      HER YILDIZLININ BİR KARİYERİ VAR!

 

HAKKIMIZDA     ÖĞRENCİ/MEZUN     İŞVEREN     ETKİNLİKLER     İLETİŞİM    

3. ULUSLARARASI PROSES GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ - 04-05 Ekim 2018 - Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi

Başta kimya olmak üzere pek çok sanayi dalında yaşanan yangın, patlama, kimyasal yayılması gibi olaylar can ve mal kayıplarına ve çevrenin tahribatına neden olmaktadır. Bu tür istenmeyen olayların engellenmesi ve kontrol altında tutulmasına yönelik yapılan çalışmalar ‘Proses Güvenliği Yönetimi’ (PGY) kavramı altında ele alınmaktadır ve bu kavram altındaki çalışmalar ülkemizde henüz başlangıç aşamasındadır.

İSG Kanunu çerçevesinde getirilen risk değerlendirme, acil durum planı hazırlama, SEVESO süreçleri, patlayıcı ortamlara yönelik çalışmalar ile IEC 61508, IEC 61511 gibi standartlarla geliştirilen Fonksiyonel Güvenlik ve Güvenli Enstrüman Sistemleri kavramları,  Proses Güvenliğinin teknik ve yönetimsel alanlarının bütünleşmesini kaçınılmaz kılmaktadır.

Bu sempozyumun temel amacı; PROSES GÜVENLİĞİ YÖNETİMİ  başlığı altında ele alınan konuları uzun süreçte tartışmak, deneyimleri paylaşmak  ve uygulamaların gelişimine katkı sağlamaktır.

Makine, Kimya, İnşaat, Çevre Mühendisliği öğrencilerinin, ilerde karşılaşacakları durumlarla ilgili ön bilgilenmeleri sağlanacaktır.

Bu nedenle; Bu Uluslararası Sempozyumun  ÖĞRENCİ İNSİYATİFLERİ ile birlikte yapılmasının büyük yarar getireceği kanısındayız.

Dergimiz hakkında daha geniş bilgiyi, www.onlemdergisi.com.tr adresinden sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Anasayfa

 

 

 

 

 

Web Design by Begüm EFE