ORKAM logo

 

FİRMA GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ     ÖĞRENCİ/MEZUN GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ    

 

 

      HER YILDIZLININ BİR KARİYERİ VAR!

 

HAKKIMIZDA     ÖĞRENCİ/MEZUN     İŞVEREN     ETKİNLİKLER     İLETİŞİM    

FAYDALI BİLGİLER

Yurtiçi Lisansüstü Eğitim

Lisans eğitimi tamamlamış kendini geliştirmeye devam etmek isteyen YTÜ öğrencileri için Türkiye’de YTÜ ve daha pek çok üniversite lisansüstü eğitim vermektedir. Akademisyen olmak isteyen, kariyerinde daha başarılı olmak isteyen mezunlarımız ister kendi alanlarında isterse farklı alanlarda yüksek lisans yapabilmektedir. Yüksek lisans yapabilme şartları üniversiteden üniversiteye değişmekte olup genel olarak ALES, Yabancı Dil ve Lisans Not Ortalamasına bakılmaktadır. Aşağıdaki linkler üniversitemizde bulunan lisansüstü programlarıdır.

Yurtdışı Lisansüstü Eğitim

Lisans öğrenimi tamamlamış YTÜ öğrencileri farklı ülkelerde hem yabancı dillerini geliştirmek hem de akademik anlamda farklı bakış açılarından yararlanmak için yurtdışında lisansüstü eğitim yapmak isteyebilirler.

Bu anlamda yurt içinde yüksek lisans ya da doktora yapan öğrenciler, üniversitelerin ERASMUS programlarından yararlanarak, yurt dışında da eğitim alma şansını yakalayabilmektedirler. İsterlerse de bireysel başvuru yoluyla yurt dışındaki üniversitelerden kabul almak yoluyla, yurtdışı lisansüstü eğitimi yapma fırsatını kazanabilirler.

Linkler - Web Siteleri

 

 

 

Anasayfa

 

 

 

 

 

Web Design by Begüm EFE